PostWysłany: Śro 7:38, 31 Paź 2012    Temat postu:

PostWysłany: Czw 13:06, 01 Lis 2012    Temat postu:

Posty: 52

Skąd: Ustka

PostWysłany: Czw 14:18, 01 Lis 2012    Temat postu:
lipa

Ostatnio zmieniony przez RybaUST dnia Czw 15:06, 01 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz

BYTOVIA BYTÓW – Chojniczanka Chojnice

Miesiące oczekiwań i w końcu nadszedł dzień derbowego pojedynku Bytovii z Chojniczanką. Oba zespoły, z jednakową ilością punktów, przed tą kolejką zajmowały czołowe lokaty w II lidze zachodniej. W tym meczu dla obu zespołów liczyło się tylko zwycięstwo. Jako że swój udział w tym meczu zapowiadała spora grupa fanów Chojny, wyjątkowo poważnie podeszliśmy do tego spotkania. Naszą mobilizację rozpoczęliśmy tydzień przed meczem. Na mieście zawisły transparenty i plakaty, a w sieci krążyły zapowiedzi tego spotkania. Cała akcja promująca ten mecz dawała nam optymistyczne prognozy co do frekwencji w naszym młynie. Już na początku tygodnia wiedzieliśmy, że nasza stała trybuna dopingowa nie pomieści takiej liczby fanatyków Bytovii, dlatego wyjątkowo przenieśliśmy nasz młyn na większą trybunę znajdującą się również w sektorze „D”. Aby podkreślić rangę tego spotkania postanowiliśmy przygotować oprawę, na którą przeprowadziliśmy błyskawiczną zbiórkę pieniędzy. Prace przy tworzeniu oprawy toczyły się w bardzo intensywnym tempie, często do późnych godzin wieczornych. Okres w którym przypadało święto Wszystkich Świętych nie ułatwił nam pracy. Do ostatniego dnia nie byliśmy pewni czy starczy nam czasu na dokończenie wszystkich prac. Ostatni dzień to ponad 15 godzinna ciągła praca i walka z czasem, który bardzo szybko nam uciekał. Dokładnie o godzinie 3 w nocy, czyli równo 10 godzin przed rozpoczęciem meczu, kończymy prace przy tworzeniu oprawy. Zmęczeni ale zadowoleni z końca prac, mamy pewność, że nasza praca nie poszła na marne. Wyjątkowo zmotywowani, pojawiamy się na stadionie godzinę przed rozpoczęciem meczu. Niestety, w czasie przeszukiwania naszych rzeczy przez ochronę, zostają nam skonfiskowane serpentyny które miały być częścią oprawy w tym dniu. Na sektorze wieszamy 4 flagi: dużą „BYTOVIA”, małą „BYTOVIA”, „CZARNE WILKI” oraz „BARWÓWKĘ”. Na naszej trybunie pojawia się ponad 150 osobowa grupa kibiców. W tym dniu wspiera nas 10 zaprzyjaźnionych kibiców Czarnych Słupsk, którym dziękujemy za wsparcie w tym ważnym dla nas meczu. Kilka minut przed rozpoczęciem meczu obok naszego sektora przejeżdża 6 autokarów kibiców z Chojnic. Już w tym momencie fani Chojny „pozdrawiają” nas gestami przez szyby autokarów. Przez cześć kibiców Bytovii zostają „pozdrowieni” identycznymi gestami. Równo z gwizdkiem rozpoczynamy nasz głośny doping. Kibice z Chojnic jeszcze przez około 25 minut wchodzą na przygotowany dla nich sektor gości. W tym czasie z ich strony nie ma żadnego dopingu. Mecz toczy się w dobrym tempie i na bardzo wysokim poziomie, a Bytovia po 30 minutach meczu prowadzi z Chojniczanką 2:0. Gdy już ok. 300 osobowa grupa kibiców Chojniczanki zajęła swoje miejsca, zaczynają bardzo głośno dopingować. Z czasem ich doping słabnie i mimo znacznej przewagi liczebnej kibiców z Chojnic oba młyny są dobrze słyszalne na sektorach znajdujących się po drugiej stronie boiska. Żywiołowy doping dobiegający z obu młynów nadaje niesamowitej atmosfery w tym meczu. W czasie tego meczu prezentujemy oprawę która składała się z sektorówki w czarno-czerwoną szachownicę na której widniały po bokach herby Bytowa i Bytovii oraz na środku 5 postaci prezentujących kibiców Bytovii. Dopełnieniem sektorówki, która pokrywała całą naszą trybunę, był transparent o treści: „OPANOWALIŚMY KAŻDY CENTYMETR TEGO MIASTA, NASZA SIŁA CIĄGLE WZRASTA”. Kibice Chojniczanki prezentują po raz kolejny mało ambitną oprawę w postaci baloniady w barwy. Na płocie Chojniczanki, przez pierwsze minuty meczu, widnieje również transparent o treści: „TAM ZAWSZE JEST CHOJNICKA BRAĆ ABY DOPINGOWAĆ JĄ” który jest dopełnieniem słów, jednej z przyśpiewek, których część znajduje się również na okolicznościowych szalikach wydanych specjalnie na derbowy pojedynek przez kibiców z Chojnic. Niestety po raz kolejny w meczu między naszymi zespołami, kibice Chojniczanki zaczynają bluzgać w naszą stronę prowokując nasz sektor do podobnego zachowania. Z sektora Chojnczanki wylatują również fajerwerki które przy świetle dziennym nie wywołują żadnego efektu. Podsumowując ten emocjonujący mecz, który mimo wyrównanej gry kończy się zwycięstwem Bytovii 3:2, można powiedzieć że kibice obu zespołów godnie zaprezentowali się w tym piłkarskim święcie Pomorza. Po gwizdku kończącym mecz piłkarze dziękują nam za wsparcie i razem z nami cieszą się ze zwycięstwa. Po opuszczeniu stadionu zapraszamy kibiców Czarnych Słupsk na wspólne opijanie zwycięstwa.

RybaUST

Posty: 52

Skąd: Ustka

PostWysłany: Pią 21:07, 09 Lis 2012    Temat postu:
Gratulacje za naprawde pokazanie klasy w młynie jak i na boisku !

BYTOVIA BYTÓW – MKS Kluczbork

Na pożegnanie bardzo udanej rudny w wykonaniu Bytovii, ostatnim domowym rywalem tej jesieni był MKS Kluczbork. Do Bytowa przyjechało 10 kibiców z Kluczborka którzy sporadycznie zaznaczali swoją obecność. Na płocie nie wywieszają żadnych flag. W naszym młynie zgromadziło się prawie 80 osób, w tym 13 kibiców Czarnych Słupsk oraz 4 fanów Jantara Ustka, którzy dołączyli do nas pod koniec pierwszej połowy. Na płocie zawisa 5 flag: duża „BYTOVIA”, mała „BYTOVIA”, „CZARNE WILKI”, flaga Jantara oraz mała flaga w barwy Polski. Nasz doping w pierwszej połowie dość przeciętny. W drugiej połowie doping i atmosfera w młynie znacznie się poprawiła. W czasie meczu kilkakrotnie wykrzykujemy hasła patriotyczne oraz zachęcamy do udziału w Marszu Niepodległości. Mecz kończy się wynikiem 1-1. Po meczu piłkarze dziękują nam za wsparcie, po czym opuszczamy stadion. Pod stadionem czeka policja, która domaga się opuszczenia naszego miasta przez kibiców ze Słupska i Ustki. Dochodzi do potyczki słownej oraz pokazów siły z ich strony. Cześć osób zostaje spisana po czym nasi przyjaciele zostają odeskortowani po za granice naszego miasta. Dziękujemy naszym przyjaciołom ze Słupska oraz Ustki za wsparcie w tym meczu.